Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Asimilare 10 clase cu scoala profesionala
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Asimilare 10 clase cu scoala profesionala

Buna ziua , doresc sa intreb daca se poate incadra pe o functie care in conditii minime de pregatire prevede "absolvent scoala profesionala" iar salariatul are doar 10 clase absolvite la Liceu Tehnologic la seral si este in continuare in Clasa a XI-a-seral.
Multumesc anticipat !!!
BigBoy, utilizator
Despre ce functie este vorba?
Montator 2 SCB- la calea ferata. In contractul colectiv de munca conditia minima este prevazuta : "absolventi ai scolii profesionale , ai scolii de arte si meserii...."
BigBoy, utilizator
Nu se pot echiva studiile intre ele ... il puteti angaja pe o functie corespuznatoare studiilor absolvite, urmand ca la terminarea acestora sa fie incadrat pe functia dorita.
Multumesc frumos !