Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Tagada de paternitate
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Tagada de paternitate

Sotia a nascut zilele acestea un copil în tara eu fiind in Italia. Noi suntem in divort cu minori deja de un an iar tatăl biologic al acestui nou nascut este un alt bărbat. A angajat deja un avocat pt tagada de paternitate deși cazusem de acord sa se deschid proces eu pentru a micsora durata procesului nefiind nevoie sa fiu citat legal la domiciliul din strainatate.
Întrebarea mea este :
Voi fi citat si chemat in tara pentru testul Adn? Nu ar fi fost mult mai rapid dacă eu eream reclamant iar ea parat si aveam si martori in acest fel poate se evita testul Adn mai ales ca tatăl biologic recunoaste ca este copilul lui?
Buna seara,
Daca instanta va avea convingerea ca acel minor nu este al dumneavoastra atunci nu va mai fi nevoie de testul ADN!