Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... ONG servicii pt persoana fizica
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

ONG servicii pt persoana fizica

buna ziuaa.
va rog sa ma ajutati cu o lamurire . un ONG se ofera sa ma ajute cu preluarea fiului meu de 10 ani de la scoala si supravegerea la domiciliul meu pana la sosirea mea, nu mai tarziu de sfarsitul clasa a 4 a , punand la dispozitie o persoana angajata de ei cu ctr. de munca. este legal? pot fi obligata in vreun fel sa restitui suma cu salarizarea acelei persoane ?am uitat sa specific ca sunt familie monoparentala , tatal si bunici materni si paterni decedati.iar scoala nu are program after school.

multumesc anticipat pentru raspunsuri
Petrina29, utilizator
Se impune sa incheiati un contract cu acel ONG.
In contract se stipuleaza toate clauzele contractuale.