Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Concediu de odihna
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Concediu de odihna

Sunt angajată de o luna și jumătate și descopăr în fiecare zi câte ceva "interesat"!
As dori sa va întreb dacă este normal sa lucrezi două schimburi ca să ții locul colegului pentru a avea dreptul la concediu de odihna? Cel care vine din concediu trebuie să facă același lucru pentru un alt coleg s.a.m.d.!
Toate acestea din cauza ca angajatorul nu vrea să angajeze suficienți oameni!
Vă mulțumesc anticipat.

Practica generala este in sensul ca, pe durata concediului de odihna atributiile sunt preluate de un alt coleg.