Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Depozitare biciclete de balustrada
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Depozitare biciclete de balustrada

A devebit un obicei:vecini depoziteaza pe scară, legat de balustrada biciclete. Ce cale legala am sa-i rog sa nu le mai tina de balustrada oferind ideea unei alternative. in improvizare, amenajare pentru depozitare la parter. Mentionez deranjeaza in urcarea pe scari cand ma tin de balustrada.. Nu sunt de rea credinta dar ma agat la haine, iar in familie, sotul are scleriza multipla si avem nevoie de balustrada.
Conform disp L nr 196/2018 proprietarii nu au dreptul sa schimbe destinatia si aspectul partii comune condominiu
Legal,nu este permis depozitatul de bunuri personale nici pe scara,nici la parter care constituie parti comune condominiu
Sesizati oficial presedintele de asociatie care detine autoritatea si competenta sa dispuna masurile legale,astfel incat partea comuna condominiu sa nu fie utilizata pentru depozitare bunuri personale