Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Închiriere cabană pe OLX: cum mă asigur că nu voi ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Închiriere cabană pe OLX: cum mă asigur că nu voi fi păcălit?

Doresc sa inchirez pe o durata de 4 nopti o cabana gasita pe Olx. Urmeaza sa inchei un contract de inchiriere cu proprietarul dar imi este frica sa nu fie fals si sa fure banii platiti pentru avans la incheierea contractului. Cum ar trebui sa procedez?
ema.cirpaci, utilizator
@SOS1000, : "... doar ce a intrat in vigoare noua legea care interzice persoanelor fizice inchirierea in regim hotelier fara autorizatie." Daca "a intrat in vigoare", dat-ne va rog un link sau un nr. al acestei legi.
~ Conținut șters la cerere ~