Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... PROCURA DE REPREZENTARE GRESITA
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

PROCURA DE REPREZENTARE GRESITA

Buna seara!
Am facut o procura de reprezentare la notar pentru al reprezenta pe fratele meu la dezbaterea succesiunii, insa la incheiere am observat abia mai tarziu ca seria si numarul CI au fost trecute gresit.Ce as mai putea face avand in vedere ca fratele a plecat in Germania si nu poate reveni in tara.
Buna seara,
Merge la ambasada si va face alta procura!
Mergeți la notar și sesizați această eroare deoarece cred că este posibil ca notarul să facă o încheiere de îndreptare a erorii. Bine ar fi să aveți toate duplicatele de pe procură.
Problema mea este ca notarul este la Suceava si eu sunt la Arad.
Puteți să sunați măcar și să vorbiți cu notarul. El are la dosar actul de identitate al fratelui dvs și poate constata că este o greșeală.
Multumesc, asa am facut, sper sa se rezolve.