Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Schimbare nume
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Schimbare nume

Buna ziua,
Intrebarea mea este urmatoare
Numele meu este Ciobanu Andrei, Ciobanu fiind numele de familie al tatalui, iar numele mamei de fata dinainte de casatorie este Florescu, intrebarea este cum pot face sa schimb numele de familie de pe Ciobanu, pe Florescu.
Buna seara,
Urmati pasii din lincul de mai jos
[ link extern ]
[ link extern ] /
Intai de toate trebuie sa aveti un motiv intemeiat.