Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Amnistia fiscala in cazul in care exista deja ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Amnistia fiscala in cazul in care exista deja esalonare la plata

O societate care are deja o esalonare la plata a datoriilor principale si a majorarilor si penalitatilor aflate in sold la 31.12.2018 si nu are datorii curente neachitate aferente anului 2019, poate beneficia de anularea obligatiilor fiscale acesorii? Cum se aplica procedura in acest caz?
george-neagu, moderator
Faceti notificare, se va emite certificat constatator si, daca platiti debitul consemnat, veti fi scutit de accesoriile inscrise in acesta.
Iulian MANEA, Contabil
Bună ziua.
Are cineva idee, ce se mai intampla cu notificările? Când am depus, mi s-a spus ca nu's publicate normele de aplicare... S-a mai schimbat ceva?