avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 614 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Tagada de paternitate
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Tagada de paternitate

Am doi copii de 1 an si 7 luni si tatal biologic ere tagada de paternitate eu nu vreau ma poate obliga
Cel mai recent răspuns: Marinuuu , utilizator 19:14, 13 Februarie 2021
Cine sunteti dvs: mama copiilor sau prezumtivul tata?
Mama copii lor si nu doresc sa fac testul iam crescut cu cocubinu si acum biologicu vrea sa fac testu

Avocat Neagu Elena a scris:

Cine sunteti dvs: mama copiilor sau prezumtivul tata?



Avocat Neagu Elena a scris:

Cine sunteti dvs: mama copiilor sau prezumtivul tata?

Da mama
Da mama si nu vreau sa fac teestul
Da, tatăl biologic va poate acționa în instanță pentru a cere ca stabilirea paternitatii sa se faca fata de acesta iar concubinul sa fie radiat ca tata din certificat. O sa se efectueze testul ADN iar daca reiese că acesta este tatăl copiilor atunci o sa aiba castig. Va sfătuiesc să vă angajați un avocat pentru ca puteti sa faceti apărari in vederea exercitării autorității părintești fata de copii, în funcție de situația concretă. Luati legatura cu un avocat de pe forum si discutați pe larg cu acesta.

Alte discuții în legătură

Tata biologic. Juve1312 Juve1312 Vreau sa recunosc un copil care s-a nascut inafara casatoriei nostre. Precizez ca atat mama copilului este casatorita cu altcineva(copilul ii poarta numele ... (vezi toată discuția)
Problemă certificat de naștere: concubina nu a terminat divorțul, prin urmare copilul nostru e pe numele fostului ei soț. care sunt pașii pentru a-l trece pe numele meu? Daniel3232 Daniel3232 Buna seara. Am si eu o problema grava. De 1 an si jumatate iubita mea se afla in divort cu sotul ei. Ei au fost despartiti de mai mult timp. Intre timp noi am ... (vezi toată discuția)