Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Tagada de paternitate
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Tagada de paternitate

Am doi copii de 1 an si 7 luni si tatal biologic ere tagada de paternitate eu nu vreau ma poate obliga
Cine sunteti dvs: mama copiilor sau prezumtivul tata?
Mama copii lor si nu doresc sa fac testul iam crescut cu cocubinu si acum biologicu vrea sa fac testu

Avocat Neagu Elena a scris:

Cine sunteti dvs: mama copiilor sau prezumtivul tata?

Avocat Neagu Elena a scris:

Cine sunteti dvs: mama copiilor sau prezumtivul tata?

Da mama
Da mama si nu vreau sa fac teestul
Da, tatăl biologic va poate acționa în instanță pentru a cere ca stabilirea paternitatii sa se faca fata de acesta iar concubinul sa fie radiat ca tata din certificat. O sa se efectueze testul ADN iar daca reiese că acesta este tatăl copiilor atunci o sa aiba castig. Va sfătuiesc să vă angajați un avocat pentru ca puteti sa faceti apărari in vederea exercitării autorității părintești fata de copii, în funcție de situația concretă. Luati legatura cu un avocat de pe forum si discutați pe larg cu acesta.