avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 720 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Sunt o mămică am o întrebare va rog sa mă ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Sunt o mămică am o întrebare va rog sa mă lămuriți daca refuz că tatăl ei sa îi facă la fata testul de paternitate al copilului meu se întâmplă ceva?specific că nu vreau să aibă drepturi asupra copilului meu

Va rog ajutatima
Eu sunt căsătorită de 9 ani cu fostul meu bărbat nu am apucat inca sa divorțăm și am trait in concubinaj 5ani și a apărut fetița mea și nu am putut să-l trec pe el la tata fiindcă sunt căsătorită deci ea nu are liniuță la tata.stie cine îi este tatăl comunica cu el dar nu vreau să aibe drepturi niciodată asupra copilului meu.deasta am vrut să știu dacă mă da in judecată și face test ADN îmi poate face rău nu-l poate lua?dar daca eu spun că nu este el tatăl mă obligă cineva să-i fac testul fetei
Ultima modificare: Miercuri, 11 Aprilie 2018
gi-jane2, moderator
Cine nu vreti sa aiba drepturi, concubinul ?
Oricum ar fi, tatal biologic poate promova o actiune in tagada paternitatii si va putea fi tata, asta inseamna si drepturi, ca vreti sau nu.
Concubinul


Ultima modificare: Miercuri, 11 Aprilie 2018
gi-jane2, moderator
Daca vrea sa aiba, va avea.


Pt a raspunde, apasati pe raspunde, nu pe citeaza.
Ultima modificare: Miercuri, 11 Aprilie 2018
gi-jane2, moderator
Da dar nu îmi poate lua copilul

Alte discuții în legătură

Copil conceput in timpul căsătoriei cu un alt barbat Marco6 Marco6 Buna ziua În luna martie am divorțat de fostul soț.in timpul căsătoriei am rămas însărcinată cu un alt bărbat și o sa nasc în luna august.Daca ma ... (vezi toată discuția)
Test de paternitate denisamoraru denisamoraru O persoana a fost casatorita,s-a despartit in fapt si a facut un copil cu un alt barbat,copilul fiind trecut pe numele fostului.Dupa o perioada a divortat,este ... (vezi toată discuția)
Tagada de paternitate Marinuuu Marinuuu Am doi copii de 1 an si 7 luni si tatal biologic ere tagada de paternitate eu nu vreau ma poate obliga (vezi toată discuția)