Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Administrator condominiu
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Administrator condominiu

Blocul aflat pe raza sectorului 3 poate avea un administrator persoana fizică deținătoare a unui certificat de calificare profesională care atestă ca poate îndeplini ocupația de administrator de condominii și actul care dovedește calitatea de administrator de condominiu atestat de către primarul sectorului 6?
RamoFlore, utilizator
Conform disp L nr 196/2018 poate fi exercitata responsabilitatea de administrator de imobile de catre persoane care detin atestat profesional valabil
In mod normal, raspunsul la intrebarea dvs. este DA.
De fapt ce va intereseaza, mai exact! Ca poate, ca nu poate - este in raspunderea com. executiv pe cine angajeaza si in ce conditii - nu va faceti probleme...
V-ati adresat conducerii asociatiei de proprietari?