Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Calcul indemnizație creștere copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Calcul indemnizație creștere copil

Bună ziua, cum se calculeaza indemnizația de creștere copil daca de la 1 ianuarie 2020 imi dau demisia? Sunt insarcinata in 2 luni, în iunie 2020 urmează să nasc si vreau sa imi dau demisia. Lucrez din 06.11.2017, si vreau sa stiu care este perioada care se ia in calcul pentru indemnizație?
iulie 2018 - iunie 2020 este perioada eligibila pentru CCC

Daca la 01.01.2020, va inceteaza c.i.m., atunci perioada eligibila ar fi ianuarie - decembrie 2019 pentru calculul indemnizatiei.