Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Acte firma ghid turistic
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Acte firma ghid turistic

Buna seara as dori și eu sa știu ce acte îmi trebuie sa îmi deschid o firma de ghid turistic ! Am terminat cursul de ghid ! Va mulțumesc anticipat
Cel mai simplu e ca folosind acea diploma de absolvire curs, sa va autorizati la registul comertului ca pfa cu codul caen 7990 - alte servicii de rezervare si asistenta turistica si dupa acea, cand va ies actele de la ei, va inregistrati si la finante depunnd declaratia unica . Apoi va luati si o casa de marcat portabila pentru a da bon fiscal la fiecare turist din grup si factura daca prestati catre alte firme in baza contractului de sprestari servicii de ghidaj.
Pentru a vedea ce acte va trebuie la inregistrarea pfa, va rog sa cititi la adresa [ link extern ]