Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Recuperatorul kruk
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Recuperatorul kruk

Bună, am și eu o întrebare la D-voastră, in urmă cu 4 ani nu am plătit factura Orange , acum a inceput mai multe firme de recuperare sa mi trimită înștiințării, precizez ca in 4 ani nu stiu cum au înmulțit datoriile și au ajuns la o suma astronomica de 18000 ron probabil că matematice lor e diferită, întrebarea e dacă pot vere prescrierea datoriei .. Vă mulțumesc anticipat
Daca au trecut minim 3 ani de la ultima plata voluntara, intervine prescrptia. Puteti contesta in baza acestui fapt.
Creditorul va calculat penalități de 0,20% pentru fiecare zi de întârziere, și așa probabil au ajuns la suma de 18.000 lei.

Prescrierea dreptului de executare silită o puteți invoca în fața instanței de judecată, când va începe executarea silită asupra dumneavoastră.

Trebuie de verificat dacă nu a fost întreruptă prescripția în acești 4 ani.