avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 392 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... A fost respinsă, în adunarea generală a ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

A fost respinsă, în adunarea generală a asociației, cererea de montare a unui nou modul de interfon suportând toată cheltuiala instalării modulului suplimentar. Cum se poate proceda?

Cum se poate proceda in cazul in care cererea pentru montarea unui modul de comanda interfon cu ajutorul telefonului mobil a fost respinsă în adunarea prin supunere la vot. Mentionez ca exista deja interfon montat, si am solicitat acest lucru suportând toată cheltuiala instalării modulului suplimentar
Ultima modificare: Sâmbătă, 9 Noiembrie 2019
Manuela Rășină, administrator
Cel mai recent răspuns: Demos , utilizator 19:11, 11 Noiembrie 2019
Cred ca doar in instanta, daca considerati ca aceasta decizie va aduce un prejudiciu..
Pentru aceasta operatiune este necesara instalarea unei aplicatii in telefon?
Poate sunt persoane in varsta ce nu se descurca asa bine cu noile modele de telefoane...si atunci dumnealor ce fac, asteapta afara pana vine cineva si deschide?
Mă refer la un modul suplimentar, varianta actuală foloseste cheia, cardul, acestea rămân în continuare, suplimentar cine va dori folosirea telefonului mobil o va putea face.
Si telefonul sa inlocuiasca, de fapt sa suplineasca, lipsa acelui card sau faptul ca ai uitat cheia, nu?
Puteti incerca o actiune in instanta si vedeti ce se poate face.
In prima faza puteti incerca cu o notificare trimisa de un avocat, poate se sperie, nu doresc proces...si accepta...
Ultima modificare: Joi, 7 Noiembrie 2019
Ionut.ion, utilizator
Da, m-am gândit că pentru copii e mai usor sa foloseasca telefonul, decât cheia, cardul, în anumite cazuri.
Nu stiu daca as incerca sa obtin semnăturile vecinilor de pe scara, ar fi o solutie ?
Va poate ajuta si asta, vad ceilalti membrii ai asociatiei ca nu sunteti singurul ce doreste asta si poate se gandesc sa dea un vot pozitiv in cadrul A.G.

Alte discuții în legătură

Buna ziua. la noi la bloc s-a instalat dispozitiv de card de ... Bobob4d Bobob4d Buna ziua. La noi la bloc s-a instalat dispozitiv de card de acces, fara interfon in apartament. Pentru cei de la etajele superioare este foarte greu sa ... (vezi toată discuția)
Montare interfon pe bani proprii Jonas1 Jonas1 Bună ziua, Dacă vreau să pun interfon la scara de bloc dar doar pentru apartamentul meu, bineînțeles din banii mei , este legal ? Din 8 ap nu vrea ... (vezi toată discuția)
Vecini dificili!!! chega chega vrem sa punem interfon pe scara, iar o vecina care are apartamentul dat in chirie nu vrea sub nici o forma sa puna, adica sa dea bani. ea nefiind deranjata de ... (vezi toată discuția)