Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... Acces in profesia de avocat
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

Acces in profesia de avocat

Saptamana trecuta mi s-a spus ca daca se face dovada lucrului cu carte de munca la un birou de avocatura, dupa finalizarea licentei, se poate face accesul in profesie fara examen (ca si avocat stagiar). Nu am gasit nimic in legislatie despre acest lucru si m-ar interesa parerea unor persoane avizate. Multumesc
Multumesc mult tuturor pentru raspunsuri.