Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Vanzare imobil prin mandatar
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Vanzare imobil prin mandatar

Am cumparat de curând un imobil, prezenți in fata notarului au fost atât proprietarul cat si mandatarul. Care a fost rolul mandatarului din moment ce vânzătorul era de fata ?
Poate mandatarul doar a procurat actele necesare, fără a fi împuternicit să semneze contractul propriu zis.
Poate vânzătorul a lăsat o procura și ulterior, si-a facut timp și a venit personal.
Poate ca procura nu mai era valabilă.
Poate ca erau rude/prieteni și a vrut să îl însoțească.
Ce relevanță are?