avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 147 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Vanzare imobil prin mandatar
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Vanzare imobil prin mandatar

Am cumparat de curând un imobil, prezenți in fata notarului au fost atât proprietarul cat si mandatarul. Care a fost rolul mandatarului din moment ce vânzătorul era de fata ?
Cel mai recent răspuns: raluk0207 , utilizator 22:59, 14 Noiembrie 2019
Poate mandatarul doar a procurat actele necesare, fără a fi împuternicit să semneze contractul propriu zis.
Poate vânzătorul a lăsat o procura și ulterior, si-a facut timp și a venit personal.
Poate ca procura nu mai era valabilă.
Poate ca erau rude/prieteni și a vrut să îl însoțească.
Ce relevanță are?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Procura notariala cielodellasera cielodellasera Buna seara. As dori sa stiu daca este valabila si legala o procura notariala prin care o persoana este imputernicita sa vanda un imobil inclusiv sie insasi. Va ... (vezi toată discuția)
Procura bambi.2010 bambi.2010 buna seara. pt vanzarea unui imobil pe care il are in proprietate, pt care a stabilit cui il vinde si la ce valoare, bunica mea doreste sa faca imputernicire ... (vezi toată discuția)
Procura speciala reprezentare dosar civil uzucapiunea Natalia22 Natalia22 Buna ziua, Am fost imputernicita intr-un proces de uzucapiunea de catre mama mea si as dori sa stiu daca se poate face actele de carte funciare pe numele ... (vezi toată discuția)