avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 617 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Dosar amanare
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Dosar amanare

Buna seara,am si eu o intrebare: De ce se poate amana o solutie in decursul a unei luni de zile,avocatul nu a lamurit paratul,acesta s-a prezentat in ziua in care trebuia sa se dea solutia dar sala de judecata era goala,avocatul a zis ca nu necesita prezenta niciunuia din parti!Dar nu inteleg amanarea!Mai jos ce se gaseste pe site ul judecatoriei la fiecare termen!Multumesc anticipat!

15.11.2019
Ora estimata: 08:30
Complet: Camânări/incidente 44
Tip solutie: Amână pronunţarea
Solutia pe scurt: Amână pronunţarea la data de 18.11.2019, pronunţarea hotărârii urmând a se face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei potrivit disp. art. 396 alin. (2) C.proc.civ. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi 15.11.2019.
Document: Încheiere - Amânare ulterioară a pronunţării 15.11.2019

08.11.2019
Ora estimata: 08:30
Complet: Camânări/incidente 44
Tip solutie: Amână pronunţarea
Solutia pe scurt: Amână pronunţarea la data de 15.11.2019, pronunţarea hotărârii urmând a se face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei potrivit disp. art. 396 alin. (2) C.proc.civ. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi 08.11.2019.
Document: Încheiere - Amânare ulterioară a pronunţării 08.11.2019

24.10.2019
Ora estimata: 13:00
Complet: C44
Tip solutie: Amână pronunţarea
Solutia pe scurt: Amână pronunţarea la data de 08.11.2019, pronunţarea hotărârii urmând a se face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei potrivit disp. art. 396 alin. (2) C.proc.civ. Pronunţată în şedinţă publică astăzi 24.10.2019.
Document: Încheiere - Amânare iniţială a pronunţării 24.10.2019
Cel mai recent răspuns: CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT , Avocat 10:04, 16 Noiembrie 2019
Alta data va ascultați avocatul.Foarte simplu fie din cauza volumului mare de munca fie din cauza complexității cauzei judecătorul amână pronunțarea.Se intampla frecvent nu va persecutat nimeni.
Avocatul nu raspunde ,si a zis ca nu mai trebuie sa vina nimeni,deci nu s a lamurit nimic si nici nu mai raspunde!Este vorba de custodie si pensie alimentara,nu vad nimic complicat in cazul asta :)
Av a avut dreptate pronunțarea nu se face în ședința publică.Din comoditate,nr mare de dosare sau alte motive în 70-80% din cauze se procedează în acest fel,amanandu-se pronunțarea de 1-2 ori.
Ultima modificare: Sâmbătă, 16 Noiembrie 2019
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Amânare iniţială a pronunţării- prin mijlocirea grefei? ... Roberrrt Roberrrt Amânare iniţială a pronunţării- prin mijlocirea grefei? Ce inseamna ? Buna ziua, acum ceva timp mi s a luat permisul la trecerea cu cale ferata am ... (vezi toată discuția)
Cu cale de atac odată cu fondul.. ravas ravas buna seara am primit urmatoarea solutie: Tip solutie: Amână pronunţarea Solutia pe scurt: În temeiul art.396 alin.1 C.proc.civ. amână pronunţarea la ... (vezi toată discuția)
Revizuirea Decebal58 Decebal58 Ce se intampla mai departe, cand este admisa revizuirea? Mai exista vreo cale de atac, dupa revizuire, daca da, care este termenul si actul normativ? Cu ... (vezi toată discuția)