avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 680 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Aplicare lege 215/2019 in cazul pensiei de invaliditate
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Aplicare lege 215/2019 in cazul pensiei de invaliditate

Cum se aplică legea când la data în care a intrat în vigoare ești în pensie de invaliditate cum este cazul meu?
Mulţumesc!
Unde pot afla răspunsul d-voastră?
Încă o dată vă mulţumesc!

Alte discuții în legătură

Stabilirea pensiei pentru limita de varsta conform deciziei ccr nr. 702/31.10.2019 Peapangel Peapangel Sunt beneficiarul indemnizatiei primită în baza legii nr.8/2006 si pensionar de invaliditate, iar in luna iunie indeplinesc conditiile de varsta legala si ... (vezi toată discuția)
Punctaj suplimentar pentru perioada lucrata in grupa ii de munca bobeicaalin bobeicaalin Buna ziua, Vreau si eu sa ma lamureasca cineva daca tatal meu care a iesit la pensie(de invaliditate) in anul 2005 va primii vreo marire anul acesta pentru ... (vezi toată discuția)
Pensia de invaliditate poate fi pensie initiala? viorelk viorelk Buna seara, O persoana a beneficiat de pensie de invaliditate in 1973-1974, apoi a lucrat si acum se poate pensiona la limita de varsta. Intrebari: ... (vezi toată discuția)