Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Problema juridica
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Problema juridica

O firma renumita de curierat reține clientului "bonus de vreme rea ptr curieri" inițial în momentele de timp ploios de 2.99 sau 4.99 pe comanda dar în ultima vreme ptr a acoperi lipsa curierilor și a-i stimula . .

Problema este că unui curier care execută o comanda de 10 lei primește un bonus suplimentar de 10% peste cel bonusul obisnuit...1 leu iar restul sumei intra in contul firmei ca beneficiu necuvenit părerea mea atata vreme cât clientul este înșelat că acei bani sunt ptr curier...iar curierul primește doar o mica parte din acea suma colectata.

Există taxa de livrare,taxa de la restaurante partenere.. există până și taxa ptr comenzi sub X lei...de ce pui taxa bonus vreme rea curieri și bagi bani in buzunar pe spinarea celor care livrează în condiții grele?

Ce se poate face legal în cazul de față?
lucian75, utilizator