avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 309 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... concediu platit
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

concediu platit

buna seara am si eu o intrebare.am fost in concediu pt cresterea copilului si nu mai pot sa ma intorc inapoi la munca asa ca am fost pt cererea de lichidare...ideea este ca mai am zile de concediu legal.de la resurse mi sa spus ca am 18 iar pe cerere scria 41 zile pana la sfarsitul anului din care 18 din anii precedenti! acum cate zile ar trebuii normal sa imi plateasca???
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 14:09, 3 Decembrie 2019
Precizati :
1. Cate zile de CO aveti mentionate in c.i.m. ?

2. Perioada pentru care nu ati efectuat CO si cate zile de CO ati efectuat.

3. Data inceperii activitatii si data incetarii activitatii, respectiv perioada CCC.
Ultima modificare: Marți, 3 Decembrie 2019
Cornel Vasile, Consilier juridic
in C.I.M am 22 de zile de CO. Am intrat in CCC in 08.05.2017 si lichidarea este cu data de 02.12.2019, iar in aceasta perioada nu am mai beneficiat de nici o zi de CO

Cornel Vasile a scris:

Precizati :
1. Cate zile de CO aveti mentionate in c.i.m. ?

2. Perioada pentru care nu ati efectuat CO si cate zile de CO ati efectuat.

3. Data inceperii activitatii si data incetarii activitatii, respectiv perioada CCC.

Ar fi bine sa raspundeti punctual la ce s-a solicitat ...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

In luna decembrie am fost trimis in concediu de odihna, desi ... nadia1977 nadia1977 In luna Decembrie am fost trimis in concediu de odihna, desi nu aveam atate zile. In luna Ianuarie am ramas in somaj, iar la lichidare mi sa dat o hartie să ... (vezi toată discuția)
Buna seara - dreptul la concediu GeorgianaAmira GeorgianaAmira Am si eu o intrebare lucrez de anul trecut de la sfarsitul luni octombrie si pana acum nu am cerut concediul pt ca mi:au spua colegi ca se da dupa un an in ... (vezi toată discuția)
Plata co kiki1 kiki1 Buna ziua, as vrea sa stiu daca mi se vor plati zilele de co neefectuate din 2012, avand in vedere faptul ca pe 21 decembrie voi intra in concediu de crestere ... (vezi toată discuția)