Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... concediu platit
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

concediu platit

buna seara am si eu o intrebare.am fost in concediu pt cresterea copilului si nu mai pot sa ma intorc inapoi la munca asa ca am fost pt cererea de lichidare...ideea este ca mai am zile de concediu legal.de la resurse mi sa spus ca am 18 iar pe cerere scria 41 zile pana la sfarsitul anului din care 18 din anii precedenti! acum cate zile ar trebuii normal sa imi plateasca???
Precizati :
1. Cate zile de CO aveti mentionate in c.i.m. ?

2. Perioada pentru care nu ati efectuat CO si cate zile de CO ati efectuat.

3. Data inceperii activitatii si data incetarii activitatii, respectiv perioada CCC.
Cornel Vasile, Consilier juridic
in C.I.M am 22 de zile de CO. Am intrat in CCC in 08.05.2017 si lichidarea este cu data de 02.12.2019, iar in aceasta perioada nu am mai beneficiat de nici o zi de CO

Cornel Vasile a scris:

Precizati :
1. Cate zile de CO aveti mentionate in c.i.m. ?

2. Perioada pentru care nu ati efectuat CO si cate zile de CO ati efectuat.

3. Data inceperii activitatii si data incetarii activitatii, respectiv perioada CCC.

Ar fi bine sa raspundeti punctual la ce s-a solicitat ...