Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... produs contrafacut
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

produs contrafacut

Am comandat online de la un magazin niste casti Sony si s-au dovedit a fi contrafacute, nu intru in detalii, e confirmat si de cei de la Sony. Le-am returnat dar nu am primit toti banii inapoi, transportul tur-retur a fost retinut.
Pentru ca nu am primit toti banii si binenteles nu au emis o factura cu care sa ma duc la ANPC, ma gandesc sa fac plangere pentru inselaciune, Cum procedez?

multumesc
Unde este inselaciunea?
Au fost returnati banii pe produs.
Cititi cu atentie conditiile de site-ul de unde ati cumparat si vedeti ce se intampla cu sumele achitate pentru transport.
Produsul a fost prezentat ca fiind original, cu descrierea detaliata, exacta, cu specificatii si poze de pe siteul Sony.
Care e termenul, daca nu inselaciune, cand prezinti un produs si vinzi altceva? in cazul acesta contrafacut?
cirix99, utilizator