Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Supliment mostenire
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Supliment mostenire

Am acceptat mostenirea de pe urma unuia din parinti decedat de peste 1 an. Acum, sora vitrega vine cu un supliment constand intr-un teren. Sunt obligata sa accept sau pot renunta strict numai la acest supliment? Multumesc! Succesiunea a fost dezbatuta la notar.
Lllalexa, utilizator
Acceptarea dvs s-a referit la intrega masa succesorala, deci si la acel teren.