avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 275 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Supliment mostenire
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Supliment mostenire

Am acceptat mostenirea de pe urma unuia din parinti decedat de peste 1 an. Acum, sora vitrega vine cu un supliment constand intr-un teren. Sunt obligata sa accept sau pot renunta strict numai la acest supliment? Multumesc! Succesiunea a fost dezbatuta la notar.
Ultima modificare: Miercuri, 4 Decembrie 2019
Lllalexa, utilizator
Cel mai recent răspuns: raluk0207 , utilizator 15:48, 4 Decembrie 2019
Acceptarea dvs s-a referit la intrega masa succesorala, deci si la acel teren.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Renuntare la mostenire? WisdomLove WisdomLove Buna ziua, Am mostenit de la tatal meu 1/3 din casa parinteasca (a bunicilor). Mai sunt 2 propietari pe aceasta casa, respectiv fratele si sora tatalui meu, ... (vezi toată discuția)
Drept la un bun renuntat,succesiune nicole852107 nicole852107 Buna seara,am mai pus o intrebare de genul acesta,dar raspunsurile au fost diferite,asa caci sunt in ceata :(.problema sta asa...sora mea a facut act de ... (vezi toată discuția)
Dezbatere mostenire giovi_mik giovi_mik buna ziua.in legatura cu dezbaterea de mostenire:acum o luna si jumatate mi-a decedat tatal,nu am fct dezbaterea;la doua saptamani dupa decesul tatalui,a ... (vezi toată discuția)