Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Blocare acces locuinta
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Blocare acces locuinta

Sunt divortata, dar locuim in continuare in acelasi apartament. Fostul sot mi-a blocat usa de vreo cateva ori sub diferite pretexte, reusind cu greu sa intru in propria locuinta. Mentionez ca nu avem nici eu nici el posibilitatea sa locuim in alta parte. Ce masuri pot lua daca mai procedeaza in felul acesta?
~ Conținut șters la cerere ~
Nu este violent, Dar daca el este in casa si eu dorm afara pt ca blocheaza usa pe interior asta in ce categorie intra. Este doar un aspect?
Sunați la politie sa constate ca va împiedică accesul și sa spargă ușa sa va bage în casa. A doua oara ma îndoiesc ca va mai face asta.
~ Conținut șters la cerere ~
Politia trebuie sa fie de fata pentru cazul în care omul este agresiv și pentru a lua act ca doamna este blocata în afara imobilului, nu sa spargă ușa,corect.
Sau stimata, puteți sa ii comunicați soțului ca data viitoare o sa închiriați partea dumneavoastră unor tuciurii care sa ii facă statul în casa "o placere". O sa se gândească de 2 ori înainte de a mai bloca ușa.
When, utilizator