Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... E vreo șansa sa scap doar cu amenda?
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

E vreo șansa sa scap doar cu amenda?

am avut 10 luni de închisoare cu amânarea pedepsei pe doi ani sub control judiciar și in acești doi ani am mai făcut o infracțiune , iar noul dosar am primit amenda penală de 11250 RON , dar mi-a dat și cele 10 luni de închisoare cu executare . Am făcut apel la Oradea este vreo șansa sa scap doar cu amenda ? Va rog sa m-a ajutați dacă puteți dosar 444/266/2019.
Nu. singura sansa este achitarea.
Stimate domn,

Trebuie sa obtineti achitarea.

CABINET DE AVOCAT "STOICA IOANA", Avocat
Sarumana . Și cum pot sa obțin achitarea?
Trebuie sa existe unul din cazurile care împiedică exercitarea acţiunii penale.