Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... In CIC pot incasa si indemnizatie din venituri PFA si ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

In CIC pot incasa si indemnizatie din venituri PFA si dividende de pe firma unde sunt administrator?

Legea prevede ca , pe durata CCC se pot realiza în decursul unui an calendaristic, venituri supuse impozitului, prin desfășurarea efectivă a unei activități în perioada de concediu, al căror nivel net nu depășește de 5 ori cuantumul minim al indemnizației (n.m., 6250 lei) fara a distinge categoriile de venituri care se pot realiza.

Insa, intrebati si la AJPIS/ANPIS.