Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Inmatriculare masina
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Inmatriculare masina

Buna ziua. Cumnata mea si-a luat o masina, a facut contractul vanzare cumparare pe data de 22.11 . Programare la inmatriculare are abia pe 23.12 ( 31 zile de la cumparare). Poate primi vreo amenda/ pot aparea probleme la inmatriculare? ( nu in trafic, nu va circula cu masina pe 23.12)
Multumesc
elizaelena1994, utilizator
Buna ziua. Poate circula,obligația de transcriere este de până la 90 zile de la cumpărare ,nu mai este de 30 zile.

elizaelena1994 a scris:

Buna ziua. Cumnata mea si-a luat o masina, a facut contractul vanzare cumparare pe data de 22.11 . Programare la inmatriculare are abia pe 23.12 ( 31 zile de la cumparare). Poate primi vreo amenda/ pot aparea probleme la inmatriculare? ( nu in trafic, nu va circula cu masina pe 23.12)
Multumesc

Cristinel Horeanu, Consilier juridic