avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 545 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Rovinieta
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Rovinieta

Este obligatoriu ca CNADNR să publice locurile unde sunt camerele pentru rovinete? CNADNR poate pune și camere de filmat fără să anunțe oficial?
Cel mai recent răspuns: Alexandru Andreescu , utilizator 19:17, 21 Decembrie 2019
Este obligatoriu ca utilizatorii (soferii) de drumuri administrate de CNAIR sa detina o rovinieta valabila.
CNAIR poate monta inclusiv camere mobile in locuri cu trafic marit. Am intalnit recent una.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Rovigneta jenicaprod jenicaprod Am schimbat localitatea de domiciliu si implicit am inscris si autoturismul la noua adresa. In aceste conditii, rovigneta mai este valabila? Proprietarul si ... (vezi toată discuția)
Amenda rovinieta mona m mona m buna am fost filmat de o camera de la cndar pt. rovigneta mentionez ca am masina adpata persoanelor cu handicap si am certificat valabil de handicap grav, care ... (vezi toată discuția)
Plangere contraventionala georgiana06 georgiana06 Buna ziua!As vrea sa stiu daca as putea avea castig de cauza la un proces intentat impotriva CNADNR in ceea ce priveste pvcc-circulatia pe drumurile publice ... (vezi toată discuția)