Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Rovinieta
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Rovinieta

Este obligatoriu ca CNADNR să publice locurile unde sunt camerele pentru rovinete? CNADNR poate pune și camere de filmat fără să anunțe oficial?
Este obligatoriu ca utilizatorii (soferii) de drumuri administrate de CNAIR sa detina o rovinieta valabila.
CNAIR poate monta inclusiv camere mobile in locuri cu trafic marit. Am intalnit recent una.