avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 161 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Nelamuriri Companie Rent a Car
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Nelamuriri Companie Rent a Car

Buna ziua, Am cateva nelamuriri in legatura cu aceasta afacere de a ,,imprumuta masini''
Ma gandesc sa infiintez o firma in acest domeniu, Intrebarile mele sunt urmatoarele
1- Masinile trebuie finantate numerar toate sau pot sa le achizitionez
prin leasing ?
2- Costurile de intretinere a masinilor precum si impozitul / asigurarea si alte cheltuieli sunt deductibile pentru programul start-up nation sau alte programe de fonduri oferite de minister?
3- Am dreptul sa circul si sa fac uz personal de ele daca acestea nu sunt in functiune si nu am clienti?
Ultima modificare: Vineri, 27 Decembrie 2019
xHakon, utilizator

Alte discuții în legătură

Fonduri europene Nilmarcu Nilmarcu Buna ziua, ca pensionar gr.lll, a-s putea beneficia de fonduri europene pentru infiintarea unui PFA in domeniul fotografiei(studiou foto) ? Daca nu in domeniul ... (vezi toată discuția)
Start up nation - servicii crinna84 crinna84 Buna ziua , Sunt interesata de accesarea acestui program pentru a incepe o afacere in domeniul serviciilor. am discutat cu 2 consultanti in domeniu , insa ... (vezi toată discuția)
Finantare nerambursabila FREDU FIN FREDU FIN Sunt mai multe programe care finanteaza firmele nou infiintate. 1.Sa spunem ca se infiinteaza o firma noua si se depune proiect pentru a primi finantare ... (vezi toată discuția)