Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Nelamuriri Companie Rent a Car
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Nelamuriri Companie Rent a Car

Buna ziua, Am cateva nelamuriri in legatura cu aceasta afacere de a ,,imprumuta masini''
Ma gandesc sa infiintez o firma in acest domeniu, Intrebarile mele sunt urmatoarele
1- Masinile trebuie finantate numerar toate sau pot sa le achizitionez
prin leasing ?
2- Costurile de intretinere a masinilor precum si impozitul / asigurarea si alte cheltuieli sunt deductibile pentru programul start-up nation sau alte programe de fonduri oferite de minister?
3- Am dreptul sa circul si sa fac uz personal de ele daca acestea nu sunt in functiune si nu am clienti?
xHakon, utilizator