avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 117 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensie

As dori un model de chemare in judecata a Casei de pensii pentru neluarea in calcul la calculul pensiei, a platii pentru munca prestata peste durata normala de munca (9 ani consecutivi, conform adeverintei eliberate de angajator).
Cel mai recent răspuns: Dapix , utilizator 18:32, 29 Decembrie 2019
Mergeți la un avocat și plătiți redactarea cererii de chemare în judecată.
Daca cererea se trimite prin posta cu confirmare de primire, care data se i in considerare: dta postei sau data inregistrarii la tribunal?
Data când este înregistrată la registratura judecătoriei.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Raspuns intampinare anemona34 anemona34 un raspuns la intampinare se poate depune electronic? (vezi toată discuția)
Cum procedez dacă am depistat o mare eroare judiciară de tardivitate, știind că pe plicul aflat la dosar era trecută o dată cu 2 zile mai devreme ? flory_mr flory_mr Am dovada unei sentințe total ilegale de Tardivitate a depunerii cererii de chemare în judecată împotriva ilegalei Asociații de Proprietari nr. 71 din ... (vezi toată discuția)
Casa de pensii sector 3 savuvirgil savuvirgil Buna ziua,ma numesc Savu Vergil .Am fost la Casa de pensii a sectorului 3,pentru a depune o cerere la registratura in care solicitam un raspuns vis-a-vis de o ... (vezi toată discuția)