Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensie

As dori un model de chemare in judecata a Casei de pensii pentru neluarea in calcul la calculul pensiei, a platii pentru munca prestata peste durata normala de munca (9 ani consecutivi, conform adeverintei eliberate de angajator).
Mergeți la un avocat și plătiți redactarea cererii de chemare în judecată.
Daca cererea se trimite prin posta cu confirmare de primire, care data se i in considerare: dta postei sau data inregistrarii la tribunal?
Data când este înregistrată la registratura judecătoriei.