avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 538 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Împărțire bunuri
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Împărțire bunuri

Buna ziua, in urna unei dispute cu fostul meu partener de viata(concubin) am plecat de acasa impreuna cu cei 2 copii ce ii avem impreuna, ulterior l-am sunat cerându -i haine pentru copii si haine pentru mine. Acesta pe un ton foarte răspicat mi-a spus că nu imi da absolut nimic. Intrebarea mea e..... ce pot face, cum pot face sa imi iau lucrurile de acolo?
Cel mai recent răspuns: Gabriel Klein Kiritescu , utilizator 15:28, 29 Decembrie 2019
Buna ziua,
Daca nu va intelegeti civilizat atunci va trebui sa apelati la instanta.
Solicitati ajutorul unui avocat.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Recuperarea bunurilor personale de la fostul concubin MM1973 MM1973 Buna ziua, va rog sa ma ajutati intr-o problema urgenta...de o saptamana am fost data afara din casa de fostul concubin cu care am locuit in ... (vezi toată discuția)
Divort domiciliu diferit irinuca1 irinuca1 buna ziua, as avea o intrebare, ne aflam in pragul unui divort, casa este pe numele sotului si eu am domiciliu diferit in buletin desi am locuit impreuna, ... (vezi toată discuția)
Custodie copiii carmen0 carmen0 deci ,sunt in proces cu ex concubinul meu.ptr custodia celor 3 fetite ale noastre,minore de 2,3,6ani.el acum 2 luni nea dat afara din casa.nu ma ajuta cu ... (vezi toată discuția)