Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Despre reclama pe facebook si codul Eori
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Despre reclama pe facebook si codul Eori

Buna seara! Sunt PFA, fac reclama pe fb, am cont de Pfa la o banca.Vreau sa fac reclama pe facebook.Contabila mi-a spus ca am nevoie de codul EORI pt a putea face reclama pe contul meu.Este adevarat?
Altcineva mi-a spus ca nu are nicio legatura.

Multumesc anticipat!
Numarul EORI este un numar pe care autorităţile vamale îl atribuie operatorilor economici şi altor persoane interesate, în vederea utilizării acestuia începând cu 1 iulie 2009 la toate operaţiunile vamale derulate de acestea pe întreg teritoriul Uniunii Europene.

Deci nu are legatura cu reclama pe Facebook.

Mai multe aici [ link extern ]
Ioan Petru Butariu, Contabil