avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 168 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Despre reclama pe facebook si codul Eori
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Despre reclama pe facebook si codul Eori

Buna seara! Sunt PFA, fac reclama pe fb, am cont de Pfa la o banca.Vreau sa fac reclama pe facebook.Contabila mi-a spus ca am nevoie de codul EORI pt a putea face reclama pe contul meu.Este adevarat?
Altcineva mi-a spus ca nu are nicio legatura.

Multumesc anticipat!
Cel mai recent răspuns: Ioan Petru Butariu , Contabil 19:48, 4 Ianuarie 2020
Numarul EORI este un numar pe care autorităţile vamale îl atribuie operatorilor economici şi altor persoane interesate, în vederea utilizării acestuia începând cu 1 iulie 2009 la toate operaţiunile vamale derulate de acestea pe întreg teritoriul Uniunii Europene.

Deci nu are legatura cu reclama pe Facebook.

Mai multe aici [ link extern ]
Ultima modificare: Sâmbătă, 4 Ianuarie 2020
Ioan Petru Butariu, Contabil

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Autorizatie eori mbetcan mbetcan Ce este aceasta autorizatie EORI? Cine trebuie sa o aiba? Comerciantii care nu fac export-import au nevoie de aceasta autorizatie EORI? (vezi toată discuția)
Inregistrare eori analici analici Buna ziua o firma care face import trebuie sa se inregistreze in EORI? (vezi toată discuția)
Eori SC SABIAN IMPORT EXPORT SRL SC SABIAN IMPORT EXPORT SRL TOTUL DESPRE EORI SI INREGISTRARE PE www.sabian.ro (vezi toată discuția)