Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Mostenire-succesiune.
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Mostenire-succesiune.

Sintem patru mostenitori de bunuri imobiliare in indiviziune. Unul dintre mostenitori este plecat definitiv din tara de peste 30 de ani. Acesta nu raspunde la apelurile noastre de a-si indeplini obligatiile ce ii revin in efectuarea succesiunii. Din cauza aceasta s-a intirziat ani de zile si sintem in situatia de a fi blocati in efectuarea succesiunii fara vreo perspectiva de finalizare.Care sint solutiile pt cei trei mostenitorii prezenti sa finalizeze succesiunea in absenta celui de-al patrulea?
Singura soluție dezbaterea succesiunii și partaj prin instanta.Contactati un av pt a va ledifica despre costuri,durata aproximativă,proceduri etc.
Multumesc pentru raspuns!
Buna seara,
Fie prin instanta fie, daca respectivul ne vrand sa vina in tara are totusi ceva bunavointa, sa formuleze o imputerincire prin notar pentru cineva din familie sau apropiat.