Forum Discuţii juridice Expertize judiciare şi ... Expertizare bloc de locuinte la seism
Discuție deschisă în Expertize judiciare şi extrajudiciare

Expertizare bloc de locuinte la seism

Asociația de proprietari dorește expertizarea la seism a blocului P+4, construit înainte de 1977.
Exista posibilitatea de efectuare din fonduri bugetare, locale sau de stat?
Daca nu, care este prețul estimativ, al unei expertize facute de un expert autorizat?
Multumesc, daca poate cineva oferi, informatii?
1-regulamentul formului nu permite reclama
Puteti consulta catalogul consultantilor si daca gasiti persoana specializata in orasul dv puteti sa il contactati prin mesagerie privata
Nu se asigura fonduri de la bugetul local sau de stat pentru expertize seismice deoarece imobilele de locuit apartin asociatiilor de proprietari
Unde este RECLAMA?
Mulțumesc pentru informațiile utile.
POPA GHEORGHE, Specialist in domeniul Securitatii si Sanatatii in Munca
Puteti contacta un expert tehnic judiciar in specializarea ctii. civile. Gasitipe site-ul MJ sau la Biroul local pentru expertize tehnice judiciare de pe langa tribunalul din judetul dvs.
Gasiti aici lista de la MJ: [ link extern ]
Puteti contacta un expert tehnic extrajudiciar in aceasi specializare (gasitipe internet).
Este de preferat un expert tehnic judiciar autorizat de catre MJ pentru ca raportul de expertiza sa fie avut in vedere de catre instanta daca se va ajunge la actiuni ininstanta de judecata.
Multumesc pentru raspuns si lamuriri.
POPA GHEORGHE, Specialist in domeniul Securitatii si Sanatatii in Munca