Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... procedura curatela
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

procedura curatela

cum se desfasoara concret in fata judecatorului o procedura de curatela? fiind in camera de consiliu nu am putut asista.

*intrebare student anul 1
va multumesc
Este un proces de punere sub interdicție sau de instituire curatelă ?
pe lista de sedinta scria curatela. daca imi puteti spune cum se desfasoara amandoua as aprecia.
Curatela se instituie conform art. 178-182 C. civ, iar punerea sub interdicție conform art. 164-176 C. civ.
Sunt și eu student în anul 1 la drept, îmi puteți răspunde va rog la următoarele întrebări:
www.avocatnet.ro/forum/discu...