Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Am dreptul la indemnizatie?
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Am dreptul la indemnizatie?

Va rog frumos sa ma ajutați, sa îmi spuneți și mie dacă lucrez de 2 luni, și de 2 zile miam făcut un test de sarcina și mia ieșit pozitiv, pot beneficia de dreptu de indemnizația copilului? Precizez ca înainte cu 2 luni am mai lucrat 4 luni în alta parte tot în acel an,,
Va mulțumesc,!
ana-cer, moderator
Care este data de nastere a copilului si perioadele de cand lucrati - datele exacte, de la... pana la .... ?