Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Comentarii sterse pe facebook-ul primariei
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Comentarii sterse pe facebook-ul primariei

Buna ziua. Primaria unui oras, și care are cont pe facebook îmi poate sterge comentariile negative și ma poate bloca? Am adus unele critici asupra primarului pe site-ul facebook al primariei și se pare ca am fost blocat. Este legal acest lucru? Mentionez ca nu am vorbit vulgar, n-am jignit.
Normal că este legal să vă blocheze. Altfel nu ar exista opțiunea blochează
Este pagina oficială, sau contul instituției.

Chiar Facebook-ul impune niște reguli standarde, iar cine aduce jigniri, injurii..., poate fi blocat.
Dapix, utilizator
Dapix. Am mentionat deja ca n-am jignit, mi-am strigat nemultumirea fata de proiectele pe care le-a promis, dar nu le-a realizat. Este contul institutiei.
Mai bine ati formula solicitarile in scris si ati cere nr. de inregistrare la institutie.
Dapix - Se pare ca dumneavoastra nu ati citit mesajul atent al domnului Ioan_Chris. El a specificat ca nu a jignit cu nimic in comentarii. Daca nu sunteti in masura sa raspundeti corect, nu o mai faceti.
loveusa24, utilizator
Chiar nimeni nu poate raspunde daca primaria poate bloca comentariile negative ? Atentie, nu e vorba de jigniri sau alte vulgaritati.