Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... pensionare partial anticipata
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

pensionare partial anticipata

buna ziua. sunt nascuta pe 23.12.1968 si lucrez din anul 1987. Intrebarea mea ar fi cand ma pot pensiona anticipat partial sau anticipat
Cu cinci ani inainte de a implini 63 de ani cu conditia ca stagiul de cotizare fara perioadele asimilate sa fie de minim 35 de ani. Si cu conditia ca pana atunci sa nu se modifice legea actuala.
Multumesc. Asta ar insemna 2028 si stagiul de cotizare 41 ani
63-5=58(23/12/2026)
multumesc ca m-ati corectat