Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... Of national de prevenire si combatere a spalarii ...
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

Of national de prevenire si combatere a spalarii banilor

Buna ziua,

Orice ONG este obligat sa depuna o declaratie cum ca nu "spala bani" la ONPCSB?
Am inteles ca trebuie depusa o astfel de declaratie pana pe 17 ianuarie 2020.
cristi.a, utilizator
dupa cum poate ati aflat intre timp, nu asa ceva trebuia declarat, ci care sunt "beneficiarii reali", nu la ONPCSB, ci la Ministerul Justitiei, si termenul de depunere a fost amanat pe luna iulie
Bună dimineața și mulțumesc pentru răspuns.