Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Indemnizatii primari si viceprimari
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Indemnizatii primari si viceprimari

Daca indemnizatiile primarilor si viceprimarilor au fost majorate(conform L 153/2017) inainte de data publicarii in monitorul oficial (09.01.2020) a ordonantei de urgenta care plafoneaza la nivelul din decembrie 2019 atunci ele trebuie recalculate conform ordonantei?
In opinia mea, trebuie sa fie recalculate.
Cornel Vasile, Consilier juridic
Multumesc frumos!