avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 693 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... fise de post
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

fise de post

dc un angajat este mutat de la un post de lucru la altul ( este angajat ca sudor , are autorizatie , si lucreaza temporar ca manipulat marfuri, 2 saptamanii ) , poate avea 2 fise de post fara a i se schimba incadrarea prin act aditional , el revenind la postul de sudor
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 16:25, 15 Ianuarie 2020
Nu poate avea doua fise de post , ci doar una singura aferenta functiei mentionata in c.i.m.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Demisie impusa de angajator ? catalinuxx catalinuxx Buna ziua, va solicit ajutorul in legatura cu o problema de serviciu. Am lucrat pe un anume post de la inceputul anului 2008, ulterior fiind promovat. Mi s-a ... (vezi toată discuția)
Modificare functie (din fochist in manipulant marfuri) EmiliaIoana EmiliaIoana Buna ziua, Va rog sa ma ajutati cu urmatoarea situatie: * avem un angajat incadrat pe functia de fochist. Pe aceasta functie lucreaza doar pe perioada ... (vezi toată discuția)
Mutare temporara personal contractual dianam5 dianam5 Ma confrunt cu fenomenul hartuirii morale la locul de munca. Am avut doua cercetari disciplinare intr-o luna. Intre cele doua cercetari am fost constransa sa ... (vezi toată discuția)