Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... retragere pilonul 2 de pensii
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

retragere pilonul 2 de pensii

Buna ziua am si eu o intrebare:in data de 08/01/2020 am facut o cere de retragere din pilonul 2 de pensii si mutarea contributiilor la pilonul public de pensii.Ieri am primit raspunsul celor de la NN Pensii Private ca nu ma pot retrage deoarece legea a fost modificata in data de 09/01/2020 si ca mutarea nu mai este posibila.Ce ma sfatuiti sa fac in acest caz.
Nu prea avem ce să vă sfătuim. De mutat nu mai puteți (ați aflat asta deja) și nici nu-i puteți retrage. Sunt o parte din contribuția obligatorie de asigurare socială.