Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate CEDO
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

CEDO

Buna ziua, ma poate lamuri cineva legat de CEDO; este adevarat ca la CEDO poti depune doar daca esti persoana juridica? Adica daca am avut un dosar civil in care absolut toate instantele au judecat incorect si nu sunt persoana juridica nu ma pot adresa CEDO? Consider ca am fost neindreptatita, iar judecata a fost una gresita. Multumesc aniticipat pentru raspunsuri.
Oricine crede ca i-au fost incalcate drepturile poate depune dosarul la CEDO. O puteti face personal (studiati documentatia din internet), sa cereti ajutorul unui avocat la completare (costa ceva) sau chiar sa fiti reprezentat la CEDO de un avocat (costa chiar mult).

Va multumesc!
GermanAlex a scris:

Oricine crede ca i-au fost incalcate drepturile poate depune dosarul la CEDO. O puteti face personal (studiati documentatia din internet), sa cereti ajutorul unui avocat la completare (costa ceva) sau chiar sa fiti reprezentat la CEDO de un avocat (costa chiar mult).