avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 218 soluții astăzi
Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate CEDO
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

CEDO

Buna ziua, ma poate lamuri cineva legat de CEDO; este adevarat ca la CEDO poti depune doar daca esti persoana juridica? Adica daca am avut un dosar civil in care absolut toate instantele au judecat incorect si nu sunt persoana juridica nu ma pot adresa CEDO? Consider ca am fost neindreptatita, iar judecata a fost una gresita. Multumesc aniticipat pentru raspunsuri.
Cel mai recent răspuns: Kardu , utilizator 14:57, 10 Februarie 2020
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Oricine crede ca i-au fost incalcate drepturile poate depune dosarul la CEDO. O puteti face personal (studiati documentatia din internet), sa cereti ajutorul unui avocat la completare (costa ceva) sau chiar sa fiti reprezentat la CEDO de un avocat (costa chiar mult).

Va multumesc!
GermanAlex a scris:

Oricine crede ca i-au fost incalcate drepturile poate depune dosarul la CEDO. O puteti face personal (studiati documentatia din internet), sa cereti ajutorul unui avocat la completare (costa ceva) sau chiar sa fiti reprezentat la CEDO de un avocat (costa chiar mult).

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Dosar pt. cedo reflexleg reflexleg Buna, Am o intrebare, cam cat este onoraiul aproximativ pt. pregatirea unui dosar pt CEDO. Va multumesc anticipat (vezi toată discuția)
Apel la viciu de procedura observator27 observator27 Salutare tuturor, Va solicit o opinie cu privire la urmatoarea situatie: Am fost actionat in instanta de catre asociatia de proprietari al carui membru ... (vezi toată discuția)
Proces cedo raduradulescu raduradulescu buna ziua . as dori sa va expun o problema cu care ne confruntam mai multi salariati si sa primim pareri din partea dumneavoastra si anume : am actionat in ... (vezi toată discuția)