Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... firma in insolventa
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

firma in insolventa

Firma la care lucrez are un dosar pe rol cu urmatoarea solutie:
Solutia pe scurt: Admite cererea. Dispune deschiderea procedurii generale a insolvenţei împotriva debitoarei. Administrator judiciar: ...x
Nu am primit drepturile banesti si nu am fost notificat cu privire la incetarea raporturilor de munca nici de societate nici de administrator judiciar.
Am continuat raporturile de munca la acesta societate si dupa data la care constat acum ca s-a dat sentinta de deschidere a procedurii de insolventa..... Consider ca am muncit la negru insa pot face dovada prin inscrisuri ca am prestat aactivitate.
Ce pot face????????????????

Pentru salariile anterioare deschiderii procedurii insolventei administratorului judiciar va va inscrie in tabelul de creante.

Salariile de dupa deschiderea procedurii se platesc direct, atunci cand societatea are bani.

Sper sa va fie de folos informatiile.
Va multumesc.
Deci pot actiona societatea in instanta pentru salariile ulterioare deschiderii procedurii de insolvanta ?
Daca societatea are bani cereti plata catre administratorul/lichidatorul judiciar.

In situatia in care dupa cerere nu va plateste, atunci formulati o cerere catre judecatorul sindic.

Sper sa va fie de folos informatiile.
Buna ziua.Sau se mai poate inscrie in tabelul suplimentar.Sanatate !