avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 770 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Doua locuri de munca dupa cic
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Doua locuri de munca dupa cic

Buna ziua! As dori sa stiu daca este posibila urmatoarea situatie: acum sunt in cic si as vrea sa beneficiez de stimulentul de insertie, dar doresc sa ma angajez la o alta firma. Totusi cand implineste copilul 2 ani doresc sa ma intorc si la vechea firma, adica sa nu renunț deloc la primul loc de munca. Este posibil? Multumesc!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 06:55, 30 Ianuarie 2020
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Da, este posibila o astfel de situatie.
Imi puteti spune exact care este procesul, pentru ca peeste tot mi se zice ca nu este posibil. Mulțumesc!
Dreptul la indemnizatie si dreptul la stimulent nu se pot cumula in acelasi timp .
Da, asta stiu, dar nu doresc acest lucru. Automat daca eu ma angajez la o alta firma, ies din cic si prin urmare nu voi mai beneficia de indemnizatie. Intrebarea mea este cum se procedeaza astfel incat sa imi pastrez si vechiul loc de munca? Asta e posibil

Cornel Vasile a scris:

Dreptul la indemnizatie si dreptul la stimulent nu se pot cumula in acelasi timp .

Nu ne dati prea multe detalii .... ce inseamna pentru dvs. " sa imi pastrez si vechiul loc de munca " ?

Alte discuții în legătură

Stimulent insertie 2013 pentru cic 3 ani probleme medicale robermar robermar Va rog sa ma lamuriti cu urmatoarele: beneficiez de indemnizatie crestere copil pana la varsta de 3 ani pt probleme medicale. Copilul implineste 2 ani in 6 ... (vezi toată discuția)
Revenire din concediu crestere copil Ralexandra Ralexandra Buna ziua . Sunt in concediu de crestere al copilului . Copilul implineste 2 ani pe 4 sept 2018 . Am ramas in CIC cu al doilea copil in continuarea CIC 1 . ... (vezi toată discuția)
Schimbare loc munca din crestere copil kilip kilip Vreau sa stiu daca ma poate lamuri cineva: in momentul de fata sunt in crestere copil si vreau sa imi schimb locul de munca pana implineste copilul varsta de ... (vezi toată discuția)