Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Doua locuri de munca dupa cic
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Doua locuri de munca dupa cic

Buna ziua! As dori sa stiu daca este posibila urmatoarea situatie: acum sunt in cic si as vrea sa beneficiez de stimulentul de insertie, dar doresc sa ma angajez la o alta firma. Totusi cand implineste copilul 2 ani doresc sa ma intorc si la vechea firma, adica sa nu renunț deloc la primul loc de munca. Este posibil? Multumesc!
Da, este posibila o astfel de situatie.
Imi puteti spune exact care este procesul, pentru ca peeste tot mi se zice ca nu este posibil. Mulțumesc!
Dreptul la indemnizatie si dreptul la stimulent nu se pot cumula in acelasi timp .
Da, asta stiu, dar nu doresc acest lucru. Automat daca eu ma angajez la o alta firma, ies din cic si prin urmare nu voi mai beneficia de indemnizatie. Intrebarea mea este cum se procedeaza astfel incat sa imi pastrez si vechiul loc de munca? Asta e posibil

Cornel Vasile a scris:

Dreptul la indemnizatie si dreptul la stimulent nu se pot cumula in acelasi timp .

Nu ne dati prea multe detalii .... ce inseamna pentru dvs. " sa imi pastrez si vechiul loc de munca " ?