avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 370 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Livrare intracomunitara deseuri
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Livrare intracomunitara deseuri

Buna ziua. Societatea are o livrare de deseuri in Polonia. Ambele societati au cod valid de TVA . Deci factura va fi emisa fara TVA dar referitor la taxa de vanzare a deseurilor 2% cum procedam?

Multumesc

Alte discuții în legătură

Stabilirea locului prestarii serviciilor pentru facturarea cu sau fara tva MuscaAnca MuscaAnca O societate A inregistrata in Romania, platitoare de TVA, presteaza servicii pentru montarea unor parfumuri ambientale furnizate de societatea B din Polonia, ... (vezi toată discuția)
Achizitie intracomunitara? Munteanu V Munteanu V Buna ziua, Va rog frumos sa ma ajutati daca se poate in rezolvarea unei dileme.Poate cineva a avut acest caz. Eu sunt societatea X din Romania inregistrata ... (vezi toată discuția)
Pfa neplatitor de tva factureaza in ue servicii legate de bunuri din romania Mi-ha-il Mi-ha-il Buna ziua, Va rog sa ma ajutati cu urmatoarea speta: Un PFA neplatitor de TVA (nu a depasit plafonul) presteaza servicii legate de bunuri imobile din ... (vezi toată discuția)