avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 599 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Cerere pentru intabularea privilegiului imobiliar in ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Cerere pentru intabularea privilegiului imobiliar in favoarea asociatiei de proprietari

Vă rog sa mă îndrumați: în prezent, unde se depune cererea pentru intabularea privilegiului imobiliar în favoarea asociației de proprietari?
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 21:02, 27 Ianuarie 2020
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Instituirea privilegiului imobiliar se depune de catre creditor=asociatia de proprietari la ocpi oficiul de intabulare drept de proprietate teritorial
Se depune cererea de instituire privilegiu imobiliar la care se anexeaza documentele justificative

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Privilegiu imobiliar marinmaria marinmaria Puteti sa-mi spuneti ce inseamna \'\'Privilegiu imobiliar\'\' pentru o asociatie si care sunt pasii de urmat pentru un apartament cu multe datorii. (vezi toată discuția)
Radierea privilegiului imobiliar de către președintele asociației de proprietari DaniSarah DaniSarah Bună ziua! Mă puteți ajuta cu neclaritățile întâlnite la OCPI Dolj? Sunt președintele unei asociații de proprietari. Am cerut privilegiul ... (vezi toată discuția)
Ipoteca legala in favoarea olarasu ileana olarasu ileana [b]>[/b] Asociatia de proprietari a solicitat instituirea unei ipoteci asupra apartamanetului unui locatar(proprietar) cu restante la cheltuielile de ... (vezi toată discuția)