Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Interdictie la copii
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Interdictie la copii

Buna seara , sotul meu are interdictie la mine si cei 2 copii însă copiii vor foarte mult sa.l vada si plang deseori dupa el. El acum este sub control judiciar. Ce este de facut ? Pot lasa copii sa.l vada? Daca afla politia despre asta se intampla ceva cu el sau cu mine? Precizez ca el nu a fost agresant cu copii doar au asistat la ceturile noastre si bataile pe care mi le.a aplicat si nici nu as vrea sa intre in pușcărie pt ca nu ar mai vb cu copii la telefon. Cei mici ar suferi foarte mult. Multumesc anticipat!
Doamna sunteți de admirat. Deși omul a fost asa înfiorător cu dumneavoastră și v-a făcut atâta rău, totuși fără nici un fel de efort puneți mai presus sentimentele copiilor. Mamele ca dumneavoastră, atât de iubitoare și altruiste sunt din ce în ce mai rar de găsit.
Revenind la ce ați scris, nu contează ca cei mici nu au fost afectați fizic de tata, nu au fost bătuți. Ei au fost martori la violenta și dacă ar continua sa petreacă timp cu un asa personaj violent atunci ar creste crezând ca e ceva normal, ca adulți ar putea foarte ușor sa își agreseze partenerii la rândul lor. Deci simplul fapt ca au fost martori la bătăile pe care le-ați primit constituie o agresiune la adresa lor.
Profitați de aceasta perioada de respiro în relația cu tatăl pentru a-i face sa înțeleagă ca violenta nu e un comportament normal, ca tăticul lor ii iubește în felul lui însă că are nevoie sa fie departe o perioada pentru a se face bine și pentru a nu mai lovi.
ATI făcut ce e mai bine pentru ei, dacă le e dor se pot suna, pot vorbi pe Skype.