Forum Discuţii juridice Executare silită Împrumut IFN
Discuție deschisă în Executare silită

Împrumut IFN

Buna ziua,
Acum jumătate de an am făcut un împrumut la un IFN, trecând peste clauzele abuzive, la un moment dat am rămas fără serviciu, iar după 24 h de la întârzierea plății ratei am fost amenințată cu executarea silită de către alta firma numita Integral Colletction, contractul fiind semnat cu Credius IFN. Ce pot face împotriva acestora in cazul in care se refuza o reeșalonare sau înțelegere de plata? Va mulțumesc .
Nu puteți face nimic. Nu există o lege care să oblige creditorul să accepte o eșalonare a plăților.
Vă poate executa silit conform contractului semnat și asumat de dumneavoastră.
IFN-ul nu este bancă obișnuită de creditare.
Alegerea a ceva sigur poate
florianmiller, utilizator